تبلیغات
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها
مرندآنلاینLearninEnglisEverydayیادگیری انگلیسی - معرفی سایتها ی ارائه دهنده ی هاست و فضای رایگان(مقدمه)
یادگیری زبان انگلیسی از طریق اینترنت و دوستان به صورت شیرین و جذاب

معرفی سایتها ی ارائه دهنده ی هاست و فضای رایگان(مقدمه)

جمعه 15 آبان 1388 14:16

نویسنده : ناصر امامی
ارسال شده در: معرفی فضای رایگان ،

ارائه ی فضای رایگان در اینترنت :

 

مقدمه :

یكی از مسائل مهمی كه صاحبان سایتها و به خصوص وبلاگ نویسان، از همان روزهای ابتدایی آغاز به كار خود با آن مواجه هستند، كمبود و یا نبود فضای رایگان برای ارائه  ی مطالب بیشتر و فایلهایشان در روی اینترنت میباشد .

خب این مساله ای است كه وبلاگ نویسان و صاحبان سایتهای فضای محدود از همان روزهای ابتدایی آغاز به كار سرویسهای ارائه دهنده ی رایگان وبلاگ نویسی و فضای محدود ، تا به امروز با آن دست و پنجه نرم میكنند.

شاید اگر سابقه ی وب گردی شما كمی طولانی باشد حتماً به راحتی به یاد خواهید آورد كه در روزهای اول

پیدایش سرویس دهنده گان رایگان وبلاگ نویسی، ارائه ی این فضای محدود به صورت رایگان در اختیار وبلاگ نویسان تا حدی محدود بود كه این سرویسها اجازه ی ارسال بیش از تعداد معین شده ای پست را به كاربران خود نمیدادند (مثلا 7 پست) . و یا در صورت اجازه، محدودیت های فراوان دیگری را در مقابل كاربرانشان قرار میدادند .

حال با گذشت زمان و افزایش سرویسهای ارائه دهنده ی وبلاگ در سراسر وب و در نتیجه با ایجاد دایره ی رقابتی بین این سرویس ها ما شاهد واگذاری فضای رایگان بیشتری در اختیار كاربران، از سوی این سرویس ها هستیم .

با این حال این فضای نسبتاً خوبی كه در اختیار ما وبلاگ نویسان و یا وب نویسان قرار گرفته ، باز نتوانسته نیازهای خیلی از وبلاگ نویسان و وب نویسان را  به فضای رایگان برطرف سازد . از طرفی با افزایش روز افزون كاربران و متقاضیان فضای رایگان در اینترنت، این امر باعث گشته كه ارائه دهندگان این سرویسها  نتوانند بیشتر از حد معینی محدوده ی خدمات خود را در مورد ارائه ی فضای رایگان بیشتر در اختیار كاربرانشان قرار دهند .

این مساله موجب پیدایش خدمات دهندگان دیگری گشت كه كارشان فقط ارائه ی فضای رایگان برای آپلود عكس و فایل بر روی اینترنت و به اشتراك گذاری آنها به صورت رایگان و با سقف قابل قبولی شد . و حال ما سعی نموده ایم كه در این مقاله به معرفی نسبتاً كاملی از این ارائه دهندگان فضای رایگان برای آپلود فایل و عكس بپردازیم .

خب پس از شرح این مقدمه ی كوتاه به بیان نكاتی در مورد سایت های ارائه دهنده ی فضای رایگان می پردازیم .

 

نكات :

1- سایت های ارائه دهنده ی فضای رایگان به چند دسته ی كلی تقسیم میشوند :

  الف : سایت های ارائه دهنده ی فضای رایگان برای آپلود عكس.

    ب : سایت های ارائه دهنده ی هاست رایگان.

    ج : سایت های ارائه دهنده فضای رایگان برای آپلود تمام فایل ها (عكس ، موزیك ، فیلم ، و ...).

 

(نكته ی آموزشی : سایت های ارائه دهنده ی هاست رایگان، سایتهایی هستند كه علاوه بر در اختیار گذاشتن فضای رایگان برای آپلود فایل ها، یك آدرس اینترنتی (دامنه رایگان) به صورت:

.com / .ir /...نام سرویس دهنده.نام شما.www

در اختیار شما قرار میدهند. و به بیانی ساده تر به شما اجازه ی ساخت یك سایت كوچك را با امكانات محدود(فضای محدود) در خودشان می دهند . كه كار با بعضی از آنها نیاز به نرم افزار های مخصوص ساخت سایت و آپلود فایل مانند نرم افزار های FTP دارد . ولی كار با بعضی دیگر نیاز به هیچگونه نرم افزار خاصی ندارد و میتوان برای آپلود  ویا ساخت سایت از محیط خود سایت استفاده نمود. كه این امر كار را برای كاربران آنها آسان مینماید . (مثال :www.persiangig.com  ) كه یك ارائه دهنده ی هاست رایگان ایرانیست و طرفداران بسیار زیادی برای خود در ایران پیدا كرده است .كه در زیر توضیحات تكمیلی را برای آن ارائه داده ایم.)

2- سایت های ارائه دهنده ی فضای رایگان به دو بخش ارائه دهنده ی لینك مستقیم و ارائه دهنده ی لینك غیر مستقیم تقسیم میشوند .

برای این كه بتوانید از بین سایت های فراوان موجود در سراسر وب كه فضای رایگان در اختیار شما قرار میدهند، سایت مناسب خود را انتخاب نمایید، ناگزیرید كه با معنی این دو اصطلاح آشنایی داشته باشید :

توضیح لینك مستقیم و غیر مستقیم : وقتی شما فایل مورد نظرتان را در یكی از این سرویس دهنده ها آپلود میكند، پس از انجام آپلود توسط شما ، سایت آپلود كننده ی فایل، یك آدرس اینترنتی  را در اختیار شما قرار خواهد داد كه  در واقع آدرس فایل آپلود شده ی شما در اینترنت میباشد . كه شما با وارد كردن آن آدرس در قسمت address مرورگر خود به آن فایل دست خواهید یافت .

ولی با این تفاوت كه اگر سایت آپلود كننده، ارائه دهنده ی لینك مستقیم باشد شما به محض ورود آدرس خود ، فایل یا عكس مورد نظر را مستقیماً در یافت ((download و یا مشاهده خواهید كرد ولی اگر سایت آپلود كننده ، ارائه دهنده ی لینك غیر مستقیم باشد شما بعد از وارد كردن آدرس فایل مورد نظر وارد صفحه ای از آن سایت آپلود كننده خواهید شد كه در آن صفحه ضمن وجود نام سایت آپلود كننده و معمولاً تبلیغات آن سایت گزینه ای به نام download وجود دارد، كه شما با انتخاب آن گزینه فایل آپلود شده ی مورد نظر را دریافت خواهید كرد .

پس اگر قصد قرار دادن (نمایش) عكس در قسمتی از وبلاگ و یا سایت خود را دارید باید عكس خود را در یكی از سایت های ارائه دهنده ی لینك مستقیم آپلود نمایید تا بازدید كنندگانتان به محض ورود به سایت و یا وبلاگ شما آن را مشاهده نمایند .

البته توجه نمایید كه تعداد سایت های ارائه دهنده ی لینك مستقیم بسیار كمتر از تعداد سایت های ارائه دهنده ی لینك غیر مستقیم است . و دلیل آن، این است كه سایت های ارائه دهنده ی لینك غیر مستقیم همانطور كه اشاره شد قبل از ارائه ی فایل آپلود شده اقدام به نمایش تبلیغات خود میكنند كه این امر درآمد خوبی برای آنها به دنبال دارد .

شاید در اینجا سوالی كه ممكن است برای اكثر شما خوانندگان این مقاله پیش آید این باشد كه خب با این تفسیر باید متقاضیان سایت های ارائه دهنده ی لینك مستقیم بسیار بیشتر از متقاضیان سایت های ارائه دهنده ی لینك غیر مستقیم باشد ؟

پاسخ : درحالی كه اصلاً این طور نیست و باید متذكر شویم ، فضایی كه سایت های ارائه دهنده ی لینك غیر مستقیم  در اختیار كاربرانشان قرار میدهند بسیار بیشتر از فضایی است كه سایتهای ارائه دهنده ی لینك مستقیم در اختیار كاربرانشان قرار میدهند .

به عنوان مثال فضایی كه سایت های لینك مستقیم در اختیار كاربرانشان قرار میدهند معمولا 100 الی 500 مگابایت است ولی  بعضی از سایت های لینك غیر مستقیم حتی تا سقف 50گیگ نیز فضا در اختیار كاربرانشان قرار میدهند .ولی با این حال كاربرد هر یك از این دو دسته از سایتهای ارائه ی فضای رایگان با یك دیگر متفاوت است و هیچ یك نمیتوانند جای دیگری را پر كنند . و هر یك کاربردهای مخصوص به خود را دارند .

3 – بسیار مشاهده شده است كه عده ای از افراد سود جو برای یافتن بازدیدكنندگان پر شمار، اقدام به راه اندازی سایت های سرویس دهنده ی رایگان  و از جمله سرویس دهنده ی فضای رایگان میكنند و پس از مدت كوتاهی كه از این طریق شمار بازدید كنندگان خود را تا حد قابل توجهی افزایش دادند، به یك باره چهره و فعالیت سایت خود را تغییر میدهند .

پس در انتخاب سایت آپلود كننده ی فایل خود بسیار دقت كنید .

مثلاً سایت 5gigs.com زمانی 5 گیگابایت فضای رایگان با لینک مستقیم با تمامی امکانات یک سایت حرفه‌ای می‌داد ولی حال شغل و نوع فعالیت خود را تغییر داده است .

4 – سایتهای ارائه دهنده ی هاست و فضای رایگان در سراسر اینترنت فراوانند . و خود به خوبی بر این نكته واقفید كه یافتن و معرفی آنها در سطح وسیع نیاز به صرف وقت و تلاش فراوان چندین ماهه دارد . و از جهاتی این امر غیر ممكن به نظر میرسد . پس ما در این آموزش بجای جستجوی تك تك سایتهای ارائه دهنده ی فضای رایگان ، اقدام به جستجوی سایت ها و وبلاگهای فارسی زبانی نموده ایم كه این سایتهای ارائه دهنده ی فضای رایگان را معرفی نموده اند . و سعی كرده ایم كه نتیجه ی جستجوی آنها را از طریق این مجموعه ی پیش رو به صورت گلچین و برگزیده و در دو بخش در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا شما عزیزان بتوانید، نتیجه ی جستجو و تلاش اكثر آنها را به صورت طبقه بندی شده و یكجا در اختیار داشته باشید .

5- توجه داشته باشید كه مجموعه ی زیر شامل 103 بند میباشد، و هر بند شامل 1 و یا چند معرفی از سایت فضای رایگان میباشد .

6- احتمال اینكه در بندهای مختلف این مجموعه به سایتهایی برخورید كه نامشان 2 یا چند بار تكرار شده است ، زیاد میباشد . ما به عمد از حذف این نام های تكراری خودداری نموده ایم چون :

اولاً : به خوبی میدانیم كه هر چه قدر سایتی در یك زمینه ای از معروفیت و اعتبار بیشتری برخوردار باشد، نام آن سایت در بین سایت های معرفی كننده بیشتر از بقیه ی رقابایش به چشم خواهد خورد . پس شما میتوانید در این مجموعه ی پیش رو از این مساله ی تكرار كمك بگیرید .

و ثانیاً : هر كدام از این سایت ها و یا وبلاگ های معرفی كننده ، اقدام به معرفی یك و یا چند جنبه  از این نوع سایت ها نموده اند و شما میتوانید با جمع بندی مجموع این معرفی به یك نتیجه ی کلی قابل قبولی دست یابید .

پس برای دانستن همه ی نكات ضعف و قدرت یك سایت فقط به معرفی این سایت توسط یا وبلاگ و یا سایت بسنده نكنید و به دنبال نام و توضیحات این سایت در بین سایر سایت های معرفی كننده ی موجود در این مجموعه بگردید . و مجموع این توضیحات را برای یك سایت مد نظر بگیرید

به عنوان مثال یكی از سایتهای معرفی شده در این مجموعه سایت http://www.divshare.com میباشد كه به دلیل معروفیت، شمار زیادی از سایت های مو جود در این مجموعه اقدام به معرفی این سایت نموده اند . ولی هر كدام بخشی از امكانات آن را ذكر نموده اند نه همه ی امكانات .

7- حدالمقدور سعی نموده ایم كه منبع معرفی كننده ی هر یك از سایتها را در اول آن ذكر نماییم .

8- ما به طور قطع میتوانیم به شما اطمینان دهیم كه ،نام و نشانی كامل  اكثر سایت های ارائه دهنده ی فضای رایگان رادر این مقاله در اختیار شما قرار داده ایم . پس از حیث كامل بودن این معرفی میتوانید آسوده خاطر باشید.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 16 آبان 1388 05:21اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها