تبلیغات
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها
مرندآنلاینLearninEnglisEverydayیادگیری انگلیسی - با فشردن یك دكمه از كیبرد برنامه ی مورد نظرتان را اجرا كنید
یادگیری زبان انگلیسی از طریق اینترنت و دوستان به صورت شیرین و جذاب

با فشردن یك دكمه از كیبرد برنامه ی مورد نظرتان را اجرا كنید

سه شنبه 14 مهر 1388 05:21

نویسنده : ناصر امامی
ارسال شده در: آموزش و ترفند كامپیوتر ،

با فشردن یك دكمه از كیبرد برنامه ی مورد نظرتان را اجرا كنید:

 

شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید كه نرم افزارهای زیادی بر روی كامپیوترتان نصب كرده اید و برای اجرای هر یك از آنها باید به دسكتاب رفته و و روی برنامه ی مورد نظرتان دابل كلیك نمایید تا آن نرم افزار اجرا شود.

با یاد گیری این روش شما میتوانید با فشردن هر یك از كلیدهای اعداد كیبورد ( اعداد 1 تا 9 كه در سمت راست صفحه كلید قرار دارند)، برنامه ی خواصی را اجرا نمایید و در واقع هر كدام از این كلیدها را به عنوان كلید میانبر برای یكی از shortcut های  خود اختصاص دهید .

برای انجام این كار ابتدا باید بر روی آیكن برنامه ای (برنامه نصبی توسط خود شما ، مثل نرم افزار یاهو مسنجر و ...) كه میخواهید كلیدی را به آن اختصاص دهید كلیك راست كرده و گزینه ی properties را انتخاب كنید ، حال پنجره ای در مقابل شما ظاهر می شود .

در پنجره ی مذكور ، برابر گزینه ی shortcut key در قسمت كادر سفید آن كلیك كرده و سپس كلیدی را كه می خواهید به عنوان كلید میانبر انتخاب كنید را فشار دهید و سپس با فشردن دكمه ok پنجره مذكور را ببندید. (پیشنهاد میشود از كلید های اعداد به علت كاربرد كمترشان در سایر موارد ،  استفاده نمایید)

از این پس، در هر حالت با فشردن دكمه ی انتخابیتان برنامه ی مورد نظر اجرا میشود .

به عنوان مثال با فشردن دكمه 1 برنامه یاهو مسنجر اجرا میشود .

توضیحات تكمیلی :

1- شما میتوانید برای ایجاد دكمه ی میانبر از دكمه ها ی حروف نیز استفاده كنید ، ولی با این تفاوت كه در صورت انتخاب هر یك از دكمه های حروف كیبورد به عنوان میانبر ، باید برای اجرای آن برنامه كلید های (دكمه مورد نظرAlt+Ctrl+) را به طور همزمان فشار دهید تا آن برنامه اجرا شود . به عنوان مثال: با فشردن دكمه های (Alt+Ctrl+b) برنامه یاهو مسنجر اجرا می شود و...

ولی در صورت انتخاب اعداد برای كلید میانبر كافیست كه فقط عدد مورد نظر را فشار دهید .

2- ایجاد میانبر فقط برای برنامه های نصبی امكان پذیر میباشد . به عنوان مثال امكان ایجاد میانبر برایMy Computer و ... با این روش وجود ندارد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: شنبه 16 آبان 1388 06:52اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها